Następna generacja Umiejętność

Original: http://www.futuristspeaker.com/2010/06/next-generation-literacy/

 

Next Generation Literacy 761

 

Analfabetami 21 wieku nie będą ci, którzy nie umieją czytać i pisać,
ale ci, którzy nie mogą się uczyć, i uczyć się na nowo oduczyć. “- Alvin Toffler


Więc co jest alfabetyzacji?
Pierwszy raz słuchałem audio książki myślałem, że oszukuje. Jako dziecko, czytanie dla mnie wydawało się, że to dużo pracy, a moi nauczyciele przechowywane palowania na więcej zadań do czytania, ciągle karmienia do przekonania, że czytanie jest ciężka praca.
Później zracjonalizować, że proces czytania jest procesem pobierania znaków na stronie i zamieniając je w koncepcjach umysłowych i obrazów. Słuchanie książek audio jest trochę inny proces, w którym możemy przekształcić dźwięków do pojęć mentalnych i obrazów.
Dziś, gdy ktoś mówi o umiejętności jest błyskawiczne założenie, że mówią o umiejętności czytania i pisania podstawowe komunikaty atrament na papierze 1.0. Jednak komunikacja rozwija, a nasza zdolność do jednostek słowa i zachować je na papierze jest zastąpiony postaci cyfrowej komunikacji, a teraz ludzie mają opcje, aby komunikować się ze sobą nie eksplodował tysiącami niuansów odmianach, co dawniej język.
Jutro będzie jeszcze więcej.
Zrozumienie Umiejętność przez słowa, które spożywamy
W 2008 roku Amerykanie spożywane 1300000000000 godzin wartości informacji. To zużycie informacje w języku średnio 12 godzin na osobę, 100.500 słów i 34 gigabajtów dziennie.
Jeśli opieramy pojęcie umiejętności na wielu słów, które wypływają na nasz umysł na co dzień, nagle sobie sprawę, że przychodzące słowa pochodzą z wielu różnych źródeł. Dziś zdecydowana większość naszej “spożycie słowo” pochodzi od telewizji i komputerów, a tylko 9% pochodzi z mediów drukowanych. W 1960 roku, media drukowane stanowiły 26% naszego zużycia słowo ale dziś skurczyła się do 9%, z perspektywy staje się jeszcze mniejsza w przyszłości.
Dla wielu osób pracujących w świecie książkicentric dzisiaj, że to dla nich trudne do zawijania zdanie wokół zmieniających się postaw współczesnych konsumentów informacyjnych. Nawet dla tych, którzy mogą, to nie jest jasne, jakie kolejne kroki powinny być, i jak szybko należy wprowadzić zmiany.
Programowanie w języku
W 1972 roku byłem młodym studentem inżynierii na Uniwersytecie stanu Dakota Południowa w Brookings, SD i dla mojej pierwszej klasy programowania komputerowego byłem uczony “mówićjęzyka Fortran. Uczono podstawową formę komunikacji maszyn do “mówić” do gigantycznego komputera za pośrednictwem kart perforowanych, które były karmione i obecnie bestii poprzez karty czyta urządzenie wejściawyjścia.
W tej klasie nasze szkolenia udział takich skomplikowanych zadań, jak sortowanie liczb, podstawowy dodatek, i oddanie listy w kolejności alfabetycznej.Cały proces był bardzo czasochłonny bardzo niewiele do pokazania wysiłku.
Pod koniec klasy, będąc prawdziwym wizjonerem, że jestem, doszedłem do wniosku, bez cienia wątpliwości, że nie będzie żadnej przyszłości dla zawodu programowania.
Komputery mówili innym językiem. Pod wieloma względami było to podobne do różnic językowych ludzi w Europie i Azji. Podczas nauki języka francuskiego, niemieckiego, mandaryńskim, lub japoński wymaga nauki obcych słów, definicje i tonu wokalne, opanowanie języka komputerowego wymagane do pisania i interpretacji kodu komputerowego, algebry Boole’a, a wiele długich i frustrujące godzin radzenia sobie z nie-człowieka, nie maszyny osobowości.
Następna generacja Umiejętność
Więc wracając do mojego pierwotnego pytania, co tak naprawdę jest umiejętność czytania i pisania?
Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) opisuje umiejętności jako “zdolność do rozpoznania, zrozumienia, interpretacji, tworzyć, komunikować się, obliczyć i wykorzystać drukowanych i materiałów pisemnych związanych z różnych kontekstach.
Wychodząc poza definicją podręcznikową, wiedza ewoluuje, a głęboko w tej ewolucji możemy zacząć rozumieć niektóre złożoności bazowych związanych z opcjami w naszej dyspozycji.
1. Czytanie i pisanie
Umiejętność korzystania z 2. Komputer
3. surfowanie alfabetyzacji
4. komórkowy telefon i telefon alfabetyzacji
5. Inteligentne umiejętność korzystania z telefonu
6. Organ alfabetyzacji język
7. wiedzy finansowej
8. Cartooning
9. online commerce alfabetyzacji
10. Bezpieczeństwo online alfabetyzacji
11. Graficzna alfabetyzacji
Umiejętność korzystania z 12. Animacja
Umiejętność korzystania z 13. audio
Umiejętność korzystania z 14. Wideo
Social networking alfabetyzacji 15.
Umiejętność korzystania z 16. Gaming
17. Wirtualny świat alfabetyzacji
18. Umiejętność korzystania Kultury
Jest to wspólne pułapka skojarzyć nasz talent do komunikowania się z naszą zdolność czytania i pisania. Jednak tekstylny jest inny niż Cartooning. Podcasty audio są inne niż podcastów wideo. Każda nowa forma komunikacji ma swój własny niepowtarzalny styl i atrybuty do przekazywania myśli i idei.
Umiejętność będzie nadal ewoluować wraz z każdym nowym systemie i każdej formy technologii, która zostanie utworzony po drodze.
Podstawowe czytania i pisania formy komunikacji nie będzie wystarczająca dla pracowników w przyszłości. Ludzie nadal będą musiały czytać i pisać, ale też potrzebują i wiele więcej.
Thomas Frey przez futurystycznej

Więc co jest alfabetyzacji?

Pierwszy raz słuchałem audio książki myślałem, że oszukuje. Jako dziecko, czytanie dla mnie wydawało się, że to dużo pracy, a moi nauczyciele przechowywane palowania na więcej zadań do czytania, ciągle karmienia do przekonania, że czytanie jest ciężka praca.

Później zracjonalizować, że proces czytania jest procesem pobierania znaków na stronie i zamieniając je w koncepcjach umysłowych i obrazów. Słuchanie książek audio jest trochę inny proces, w którym możemy przekształcić dźwięków do pojęć mentalnych i obrazów.

Dziś, gdy ktoś mówi o umiejętności jest błyskawiczne założenie, że mówią o umiejętności czytania i pisania podstawowe komunikaty atrament na papierze 1.0. Jednak komunikacja rozwija, a nasza zdolność do jednostek słowa i zachować je na papierze jest zastąpiony postaci cyfrowej komunikacji, a teraz ludzie mają opcje, aby komunikować się ze sobą nie eksplodował tysiącami niuansów odmianach, co dawniej język.

Jutro będzie jeszcze więcej.

Zrozumienie Umiejętność przez słowa, które spożywamy

W 2008 roku Amerykanie spożywane 1300000000000 godzin wartości informacji. To zużycie informacje w języku średnio 12 godzin na osobę, 100.500 słów i 34 gigabajtów dziennie.

Information Consumption 766

 

Jeśli opieramy pojęcie umiejętności na wielu słów, które wypływają na nasz umysł na co dzień, nagle sobie sprawę, że przychodzące słowa pochodzą z wielu różnych źródeł. Dziś zdecydowana większość naszej “spożycie słowo” pochodzi od telewizji i komputerów, a tylko 9% pochodzi z mediów drukowanych. W 1960 roku, media drukowane stanowiły 26% naszego zużycia słowo ale dziś skurczyła się do 9%, z perspektywy staje się jeszcze mniejsza w przyszłości.

Dla wielu osób pracujących w świecie książkicentric dzisiaj, że to dla nich trudne do zawijania zdanie wokół zmieniających się postaw współczesnych konsumentów informacyjnych. Nawet dla tych, którzy mogą, to nie jest jasne, jakie kolejne kroki powinny być, i jak szybko należy wprowadzić zmiany.

Programowanie w języku

W 1972 roku byłem młodym studentem inżynierii na Uniwersytecie stanu Dakota Południowa w Brookings, SD i dla mojej pierwszej klasy programowania komputerowego byłem uczony “mówićjęzyka Fortran. Uczono podstawową formę komunikacji maszyn do “mówić” do gigantycznego komputera za pośrednictwem kart perforowanych, które były karmione i obecnie bestii poprzez karty czyta urządzenie wejściawyjścia.

W tej klasie nasze szkolenia udział takich skomplikowanych zadań, jak sortowanie liczb, podstawowy dodatek, i oddanie listy w kolejności alfabetycznej.Cały proces był bardzo czasochłonny bardzo niewiele do pokazania wysiłku.

Pod koniec klasy, będąc prawdziwym wizjonerem, że jestem, doszedłem do wniosku, bez cienia wątpliwości, że nie będzie żadnej przyszłości dla zawodu programowania.

Komputery mówili innym językiem. Pod wieloma względami było to podobne do różnic językowych ludzi w Europie i Azji. Podczas nauki języka francuskiego, niemieckiego, mandaryńskim, lub japoński wymaga nauki obcych słów, definicje i tonu wokalne, opanowanie języka komputerowego wymagane do pisania i interpretacji kodu komputerowego, algebry Boole’a, a wiele długich i frustrujące godzin radzenia sobie z nie-człowieka, nie maszyny osobowości.

Następna generacja Umiejętność

Więc wracając do mojego pierwotnego pytania, co tak naprawdę jest umiejętność czytania i pisania?

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) opisuje umiejętności jako “zdolność do rozpoznania, zrozumienia, interpretacji, tworzyć, komunikować się, obliczyć i wykorzystać drukowanych i materiałów pisemnych związanych z różnych kontekstach.

Wychodząc poza definicją podręcznikową, wiedza ewoluuje, a głęboko w tej ewolucji możemy zacząć rozumieć niektóre złożoności bazowych związanych z opcjami w naszej dyspozycji.

Czytanie i pisanie
Umiejętność obsługi komputera
Umiejętność korzystania z surfowanie
Telefon komórkowy i umiejętność korzystania z telefonu
Inteligentne alfabetyzacji telefon
Umiejętność korzystania z języka ciała
wiedza finansowa
cartooning
Commerce online alfabetyzacji
Online alfabetyzacji bezpieczeństwa
Umiejętność korzystania z graficznym
Umiejętność korzystania z animacji
Umiejętność korzystania z audio
Umiejętność korzystania z wideo
Społeczne alfabetyzacji sieci
Umiejętność korzystania z gier
Wirtualny świat alfabetyzacji
Umiejętność korzystania Kultury

Jest to wspólne pułapka skojarzyć nasz talent do komunikowania się z naszą zdolność czytania i pisania. Jednak tekstylny jest inny niż Cartooning. Podcasty audio są inne niż podcastów wideo. Każda nowa forma komunikacji ma swój własny niepowtarzalny styl i atrybuty do przekazywania myśli i idei.

Umiejętność będzie nadal ewoluować wraz z każdym nowym systemie i każdej formy technologii, która zostanie utworzony po drodze.

Podstawowe czytania i pisania formy komunikacji nie będzie wystarczająca dla pracowników w przyszłości. Ludzie nadal będą musiały czytać i pisać, ale też trzeba dużo więcej.

Thomas Frey przez futurystycznej

 

Comments are closed.